Petra Rose

Svatební fotografka

Jake je můj styl svatebních fotek? Mám ráda přirozenost a jednoduchost. Plánuji velmi málo a vsázím na spontánnost a kouzlo okamžiku.

Ráda splynu s energií svatebního dne, pozoruji lidi kolem a snažím se je zachytit v jejich přirozené kráse. Láska a radost je to, co z vašich svatebních fotek ucítíte po letech.

portret fotografky Petry rose sebestove

chcete nekonvenční, přirozené, usměvavé fotky?

potom jsem váš člověk

Petra Rose Šebestová

Po studiu oboru Provoz a ekonomika na ČZU se rozhodla po víceletých fotografických zkušenostech věnovat fotografování profesionálně. Od roku 2003 získaly její fotografie několik ocenění v ČR i v zahraničí, publikuje v odborných periodikách, pořádá odborné fotografické semináře i workshopy. Je členkou několika mezinárodních asociací, sdružujících fotografy.

můj příběh

nejen o focení..

S focením jsem začala asi v 17 letech. Z legrace jsem poslala do soutěže portrétní  fotku z dovolené, focenou na jednorázový foťák. A vyhrála 1.místo. Cena byl nový fotoaparát. Tenkrát ještě na kinofilm. A tak jsem začala fotit. Z počátku jen jako koníček, ale vždy jsem fotila hlavně portréty lidí. Kamarádky, rodinu, a potom se přidaly svatby. To byly mé první vydělané peníze focením. Focení svateb beru jako své počátky profesionálního fotografa.  Je to má práce, ale i způsob projevu. Sebevyjádření. Jsem ráda, že mohu dělat uměleckou profesi. Zastávám názor, že bychom všichni měli dělat práci, která nás baví. Jen tak se v ní můžeme neustále zlepšovat a chceme se posouvat dopředu.

 Jak už jsem řekla, mou první velkou cestou bylo focení svateb. Absolvovala jsem desítky svatebních veletrhů, spolupracovala s předními svatebními agenturami v Čechách, ale i v zahraničí. První rok jsem fotila  20 svateb, v dalším roce už to bylo asi 50, a za 3 roky práce jako svatební fotograf, jsem v jednom roce nafotila neuvěřitelných 120 svateb. To už mi ale se svatbami pomáhal můj bývalý manžel. I když jsem povahou spíše flegmatik, 120 svateb bylo už dost za hranou. Vadilo mi, že celé léto, nejkrásnější období v roce, jsem zavřená ve fotolaboratoři a nebo pobíhám po svatbách.
A tak vznikl Ateliér Šebestová. Plán byl jasný. Rozdělit svůj pracovní čas více do zimních měsíců a uspokojit poptávku bývalých nevěst, které se ozývaly s poptávkou po těhotenském focení.

Začátky ateliérového focení nebyly vůbec jednoduché. Můj učitel mi tenkrát řekl.. Neboj, až utaháš první závěrku na foťáku, tak to světlo začneš už trochu vnímat.. Závěrka tenkrát měla životnost 100.000. Byl to můj první digitál Nikon D100. Asi chápete, že jsem si vzduchu říkala, že se asi zbláznil, že tak dlouho čekat nemůžu. A s odstupem času musím říct, že měl pravdu. Trvalo to asi 1 rok. Další roky jsem se učila pózování, vhodné volby ohniska objektivů, asi známe všichni tu počáteční fascinaci dlouhýma nohama, když si člověk nasadí 24mm objektiv..:-)

A co v ateliéru nejraději fotím?

Asi jsou to glamour fotky. Zachytit ženu svůdně, ve spodním prádle, ne úplně nahou. Baví mě ta chvíle, kdy žena poprvé fotky vidí, třeba i jen na displeji mé bezzrcadlovky. Ten úžas, jak jí to sluší. Jaká je kost. Prostě si u nás v ateliéru užije den, má vizážistka jí krásně nalíčí. Přichází žena plná nejistot a obav a odchází sebevědomá ženská, spokojená sama se sebou. To je prostě nádhera. I love my job!

Často se mě ptáte, jestli fotím na glamour jen samé mladé štíhlé modelky. A kde ty krásný ženský pořád beru. Nejlepší na tom je, že ty ženy potkáváme každý den na ulici, jen se prostě musíme naučit je vidět.

Retuše si jako fotograf dělám sama. Mám za sebou několik workshopů u Stanislava Petery. A workshopy na retuš miminek a focení newborn u Ivety Peterské z Bratislavy. Miluji focení miminek prvním roce života, ty proměny jsou viditelné každý měsíc. To je mé druhé nejčastější a nejoblíbenější ateliérové focení. A děkuji rodičům, že mi dají tu důvěru, jejich novou lásku zvěčnit. Ten čas, kdy vaše děťátko vypadá jako miminko je tak krátký. Dodnes si prohlížím fotky mého syna jako miminka a miluji je. I když on se na mě v 6 letech zlobí a koulí očima v sloup, vím že ty fotky budou jednou krásná památka i pro něj.

Děkuji vám, že můžu dělat práci, která mi dává smysl. A těším se na vás ve svém ateliéru.
portrét ženicha a nevěsty v parku od Petry rose

Svatební fotky Zuzky a Vládi

Chcete vidět ucelenou svatbu a jak by mohla vypadat vaše svatební knížka? Fotograf nafotí na svatbě i 2000 záběrů. 3 fotky musí být top na 100 %. Ale v albu jich bude 50..

Svatební galerie

Mix

foceni svatby na zámku Zbiroh od Petry rose

V portfóliu Petry Rose se můžete inspirovat. Svatební fotografie z různých obřadních míst, svatební páry a jejich velký den. Udělejte si představu o rukopisu fotografky.

Proč si vybrat mně?

svatební focení portrét nevěsta a ženich

500+ nafocených svateb

Svatby fotím od roku 2005, s malými přestávkami. Znám přes 100 svatebních obřadních míst. A ráda objevuji nová vznikající místa. Každá svatba je jedinečná, plná překvapení, ale hlavně lásky a radosti. Proto mě práce svatební fotografky baví.

Všechny fotky v plné kvalitě

Na svatbě fotograf vyfotí tisíce záběrů. Ale do vaší galerie by se měly dostat ty hodnotné. Každou fotku upravím zvlášť, proselektuji galerii do kvality. A ty vám dám v plném rozlišení.

Záběry pro retuš si vyberete sami

Do svatební knihy jdou desítky záběrů, podle vašeho výběru. A fotky pro retuš si můžete vybrat sami. Nebo společně s fotografkou.

Připraveni si promluvit?

Fotograf nebo fotografka?

Co je lepší? Řada nevěst vnímá ženu ve svatební den jako konkurenci. Jenže to, že fotí žena má hlavně výhody. Na výsledných fotkách se totiž uvolněně usmívají muži i ženy. Díky tomu fotografka získá na portrétování i více času.

Reference

svatební focení portrét nevěsta a ženich
foceni svatebních příprav nevěsty s Petrou rose
svatební obřad ve Vrchlabí od fotografky Petry rose

Vzhledem k situaci covid jsme si opět zavzpomínali na naši svatbu, která se uskutečnila 3 měsíce zpátky. A říkáme si, jaké jsme měli štěstí na termín svatby, ačkoliv v době plánování ještě nikdo vůbec netušil, jak nevyzpytatelná doba nás čeká. Náš den D byl naprosto dokonalý...krásné místo, slunečné počasí, úžasná atmosféra vytvořená našimi blízkými, rodinou, kamarády...a to vše si teď můžeme připomínat díky perfektní fotografce Petře Šebestové. Milá, příjemná, profesionální spolupráce a výsledek, který opravdu stojí za to. Z fotografií jsme byli nadšeni my i naši blízcí. Takže pokud chcete mít zachycený každý moment vaší svatby a mít fotografie, ze kterých nevíte, kterou vybrat dříve, tak oslovte právě ji. 🙂 Péťo, ještě jednou děkujeme!!! Nemohli jsme zvolit lépe.

Náš svatební den byl prostě dokonalý. A když jsme poprvé listovali s manželem naší svatební knížkou, normálně jsem byla dojatá. Vybrat z tolika krásných fotek ty nejlepší do knihy, byla docela fuška. A nakonec jsme se s fotografkou domluvili na více retušovaných fotkách. Ale výsledek stál za to. Doporučuji korkové desky, měli jsme naší svatbu v "boho" stylu, a skvěle to pasuje. Ještě jednou děkujeme za naprosto dokonalé fotografie. Už jsme pár známým předali kontakt..:-)

Svatbu jsme odložili o 1 rok a tím jsme přišli o námi vybraného fotografa z Vrchlabí. A nemohlo to dopadnout lépe! Můj manžel se původně fotografce bránil, měl pocit, že v muži by měl větší podporu. Ale nakonec si focení opravdu užil a výsledné fotky, to je prostě nádhera. Jsme moc rádi, že náš svatební den fotila právě Petra. Ani jsme si nevšimli, že focení na sjezdovkách nakonec trvalo hodinu. A ten výšlap do kopce stál za to. Doporučujeme! A přejeme spoustu dalších spokojených klientů.

Petra & Pavel

Jana&Filip

Praha, ČR, 2022

Vrchlabí, ČR, 2021

Zuzka & Vláďa

Popovičky, ČR, 2020